Пресотерапія

Пресотерапія - метод апаратної фізіотерапії, спрямованої на виведення з організму надлишкової рідини і шкідливих речовин, відновлення водного балансу, з нормалізацією циркуляції лімфи і міжклітинної рідини. Відбувається поліпшення венозного кровообігу, активуються обмінні процеси в клітинах шкіри і жирових клітинах.

Пресотерапія має спазмолітичний і судинорозширювальний ефект, використовується в комплексному лікуванні стійкої м'язевої напруги, варикозу (також для профілактики), знімає тягар в ногах і тонізує стінки судин. Пресотерапію призначають при посттравматичних і післяопераційних набряках.

Пресотерапія і лімфодренаж за допомогою апарату Perfecta (Італія) - використовуються для поліпшення лімфодренажної функції нижніх і верхніх кінцівок, органів малого тазу, розвантажує судини (вени), зменшує набряк і вираженість поверхневих розширених капілярів, покращує дренаж кінцівок після інтенсивного фізичного навантаження для розслаблення, а також у післяопераційний період з приводу варикозного розширення вен нижніх кінцівок для реабілітації.

Пресотерапія швидко укріплює і омолоджує тіло, проявляє антицелюлітну дію.

Основні показання до застосування методу пневматичної компресії:

Серцево-судинні захворювання: гіпертонічна хвороба; вегетосудинна дистонія будь-якого типу; вади серця; серцево-судинна недостатність; ішемічна хвороба серця; хвороба Рейно; атеросклероз; трофічні виразки кінцівок; набряки різного генезу (у тому числі постопераційні і посттравматичні); лімфостаз (у тому числі післяопераційний).

Неврологія: дитячий церебральний параліч; розсіяний склероз; паралічі і парези кінцівок; зняття нервово-м'язового напруги; паркінсонізм.

Терапія: зняття психо-емоційного напруження; адаптація до важких фізичних або ненормованим за часом доби умовами праці.

Хірургія: профілактика тромбоемболії в ході операції.

Фізіотерапія: відновне лікування онкологічних хворих, які отримали радикальну протипухлинну терапію.

Протипоказання: злоякісні новоутворення, гемофілія, туберкульоз легень в активній формі, гнійничкові та грибкові захворювання шкіри, гострі періоди виразкової хвороби, гострий тромбоз, варикозне розширення вен (довгостроково незагойні трофічні виразки), інфекції (лімфангііт, рожисте запалення), серцева недостатність, травми і пошкодження шкірного покриву в області дії.